Rodinné ubytování
Španělsko, Badalona
S čím je potřeba počítat

Kdy je nejlepší k nám přijet? – Všechny roční období mají něco do sebe. V létě je teplo, slunce a na místních plážích si to užijete tak, jak jste na ně zvyklí z dovolených. Podzim bývá teplý a vhodný pro ty, kdo nemají rádi vysoké teploty. V zimě (do ledna) bývá kolem 20°C – ideální teplota pro odpočinek od mrazů a sněhu. Jarní počasí bývá chladné a deštivé (nejvíce však prší v únoru). Přináší vláhu a svěžest, a s ní spojenou rozkvetlou středozemní flóru.

Jak je to v Barceloně s koupáním? – A teplotami obecně? Koupat se turisté chodí již v jarních měsících, ale místní využívají pro koupání jen letní měsíce. Pokud chcete mít jistotu tepla a koupání pak přijeďte v červenci nebo v srpnu. Podzimní počasí je příjemné, a pokud není výrazné ochlazení, moře stále láká na koupání. Se sluníčkem v zimě stoupají teploty až ke dvaceti stupňům, ale koupání je pouze pro otužilce.

Jak je to u vás se sportem? – Barcelona přeje snad všem letním sportům. Kromě všudypřítomných beach-volejbalových hřišť jsou zde ideální trasy na kolečkové brusle, které vedou jak podél pláže, tak i do centra města. Na plážích jsou i brány na fotbal a menší posilovny. Samozřejmě nebudou zklamaní ani běžci a cyklisté. Pokud jezdíte na skateboardu (longboardu atd.), tak budete také nadšeni. Povrchy zdejších chodníků a cyklostezek jsou skvělé a spousta místních využívá „prkna“ jako dopravních prostředků. Nedávno bylo dokonce mezi Montgatem a Badalonou vybudováno centrum pro wakeboardy – bazén s vlekem a bar s restaurací.

Krade se v Barceloně? – Ano, bohužel je tomu tak. Radíme všem, dávat si pozor na své věci! A zejména v metru!

Pokud jste zde nenašli to, co jste chtěli zjistit, neváhejte nám napsat zde!