Rodinné ubytování
Španělsko, Badalona
O Barceloně

Jak se dá nejlépe dostat do Barcelony? – Nejsnažší je cesta letadlem, která trvá z Prahy něco málo přes dvě hodiny a při včasném objednání stojí zpáteční letenka mezi 2-4 tisíci korun. Z Prahy (letiště Václava Havla) do Barcelony (letiště El Prat) létají ČSA, Vueling, Iberia, Smartwings a nově od konce roku 2017 také RYANAIR. Další možností je letět do Girony – vzdálené 90km. Z obou letišť vás můžeme odvézt autem (z letiště El Prat jedna cesta za auto 25 €, z letiště Girona jedna cesta za auto 100 €) Dá se jet i autobusem, cesta vyjde levněji, ale je podstatně náročnější a delší. Pokud to máte daleko do Prahy, zkuste hledat letenky z Vídně, Bratislavy ale také z Polska nebo Německa.

Jak se pohybovat po Barceloně? – Určitě se vyplatí využívat městskou dopravu, která je zde na vysoké úrovni za přijatelnou cenu. Lístek T-10 (deset jízd) stojí 10,20€ a může na něj jet více osob najednou.Nejjednodušší je jezdit metrem (naše ubytování je zhruba 10 minut chůze od zastávky Badalona Pompeu Fabra). Metro jezdí ve všední dny od 5 do 24 hodin, v pátek od 5 do 2 ráno a v noci ze soboty na neděli nepřetržitě. Každou noc k nám z centra jezdí noční autobusy, takže dostat domů se dá vždycky.

Co budeme v Barceloně jíst?– Denní menu (většinou dva chody se zákuskem a s pitím) v restauraci se pohybují mezi 9-12€. Samozřejmě si můžete dát i mnohem dražší denní menu. Záleží, jakou restauraci navštívíte. Kebab stojí od 3-4,5 €. Po dohodě Vám můžeme také připravit večeři u nás doma. – mořské plody, ryby, zelenina. Všude v Barceloně také najdete obchody potravin, které bývají otevřeny do pozdních nočních hodin, takže například pečivo, sýry, vodu, džus atd. vždy seženete.

Co budeme v Barceloně pít? – Po Badaloně i Barceloně jsou rozmístěna v různých ulicích pítka/malé kašny, kde je pitná voda zdarma. Asi nejzajímavější je pro návštěvníky víno, kdy ceny se pohybují od 2€ a vína jsou ve Španělsku opravdu vynikající. Zajímavostí je Cava – španělské šampaňské, které je srovnatelné s tím Francouzským a některé značky Cavy patří mezi nejlepší na světě, jen jsou znatelně levnější. Pivo ve Španělsku sice nemá takovou kulturu, ale je stále módnější, takže určitě budete moci ochutnat více druhů piv. Pivo v obchodech se prodává od 0,60 € a v baru (většinou lahvové 0,33l) od 1,50 €. V Barceloně se nachází také jeden český bar- PIVOBAR. Takže pokud se někomu zasteskne po českém pivu, bude si moct zajít k Jarušce do Pivobaru.